KNIHA PACIENTŮ

Pro představu, co všechno lze pomocí Shiatsu řešit,

zde uvádím některé ze zápisů svých pacientů.

Diskrétnost a anonymita všech mých pacientů
je vzhledem k mé skleróze bezpečně zaručena.

Fotky jsou zde.

 

Případné reakce na Shiatsu, pozorování, připomínky a otázky pište sem.

Dobrý den, Bobe, chci Vám moc poděkovat za otevření zcela jiné dimenze života. Byla jsem u Vás v pátek, zmrzlá, ztuhlá, nešťastná. Od pátku NEMÁM studené ruce a nohy, odkopávám se v noci, protože moje peřina je najednou teplá, doma existuju bez dvojích ponožek a v triku s krátkým rukávem. Nevím, jak jste to udělal, ale udělal jste to dobře. Dýchám do bodu hara, dávám si na to pozor, zahřívat nohy před jídlem a tím ostatním jsem ani jednou nemusela, protože je mám teplé pořád. Celý víkend jsem reálně cítila, jak mi v končetinách proudí energie. Nebo krev. Nebo cokoliv, ale cítila jsem po x letech svoje ruce a nohy. Pro mě naprosto neskutečný pocit. Moc díky. Věřím, že se zase uvidíme. Pozdravujte Aničku, ta mě okouzlila :-)
Krásný den!

Jana V.

Sylvia B. *1961

Douhodobá bolest páteře v oblasti Lu, bolest při menzes, ostré bolesti pravého vaječníku, krvácení dásní (=Dentie)

Pocit báječný, vzhladom k tomu, že som najvačší požitkár na svete. "Příště" to isté a aspoň 2x!!! Počas Shiatsu ma bolel pravý palec na nohe. Občas do neho dostávam v priebehu dňa krče. Teras ma nič nebolí. Milujem Shiatsu, lebo je pomalé a jemné. SB

Hana M. *1957

Nespavost, všeobecná únava

Masáž je překvapivě jemná, citlivá a jde do hloubky. Protože jsem se nemusela svlékat, chci to ještě jednou. Dlouho jsem to odkládala, ale teď to chci.

Klarisa M. *1954

6 let nemůže otěhotnět, zimomřivost, studené nohy, ospalost

Cítila jsem příjemný pocit dotýkání jiného člověka, který mi nebyl ani trochu proti mysli. Pouze při uvolňování levé strany mých bolavých zad mě to dost lechtalo. Pro příště bych se chtěla do toho příjemného pocitu hluboko ponořit. Nejsem tady naposled!

Roman S. *1967

Páteř - snížená hybnost, bolest žlučníku, těžko dýchá, vyčerpaná slezina (emoce).

Cítím se o hodně lépe než předtím, i když to ještě není ideální. Zatím k tomu také nemám moc velkou důvěru, protože je to pro mě nové a moc tomu nerozumím. Pravdivost a přesnost těch vašich "pohádek" mě někdy až štve, protože tomu nechci věřit, ale přesto mě to ovlivňuje. Kdybych ty rady chtěl dělat pořádně, tak si myslím, že by ty masáže měly být pravidelné, aby se dal dosáhnout opravdový výsledek.

Jiřík T. *1989

Ochablé svalstvo pravé nohy, pravé chodidlo stáčí dovnitř (jang). Červené tváře (=zahleněné plíce), ekzematické horní končetiny, zvláště palec (=zde končí dráha plic).

Doporučení: Okamžitě vynechat mléko a mléčné výrobky, každý den přírodně fermentované pickles (podpoří jin jater, navíc vliv na svalstvo nohy. Shiatsu stimulace jin meridiánu jater na pravé nohy, amasake, mochi, pórek, namáčet, klíčit (=dodat játrům kvalitní uvolňující jin).

Věřím, že pokud se budeme řídit podle rad, problémy postupně vymizí. Masáže se Jiříkovi moc líbily.

Sylvia B. *1961

Občasná bolest hrudní páteře, někdy pobolívá pravý vaječník

Žijem v Prahe, tak som sa stala pravidelnu klientku Shiatsu a som sa zbavila vačšiny mojich starych problemov. Už aj pomáham iným. Dakujem velmi.

Zápisů mám za ty roky vééélmi mnoho. Budu je sem dávat, jak mi to čas a lenost dovolí. Uvažuji o naskenování rukopisů. Musím uznat, že kromě obligátních pochval a díků je to značně poučné čtení.